Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kryzys a kino i filmy
#1
Brick 
Wszyscy słyszeliśmy o Wall Street, kryzysie finansowym z 2008 roku i globalnym upadku gospodarczym. Ogólna populacja była świadoma tego, jak nasze życie jest uwikłane w pieniądze, ponieważ wciąż obserwujemy wzrost liczby hollywoodzkich filmów, które obracają się wokół finansów i pieniędzy. Celem tego forum jest zidentyfikowanie, które filmy najlepiej reprezentują finanse poprzez ich postacie, fabuły i wiadomości.

Filmy związane z kryzysem nie tylko Wall Street

Przeanalizujmy postacie. Głównym bohaterem Wall Street jest Gordon Gekko, ambitny makler giełdowy, który jest przedstawiany jako osoba podejmująca ryzyko w biznesie i życiu. W trakcie swojej kariery konsekwentnie łamał prawo i manipulował innymi, aby przynieść korzyści własnej firmie. Chociaż ta postać jest skrajną reprezentacją kogoś, kto ma nadmierną chciwość, reprezentuje również jedną z dwóch podstawowych osobowości finansowych spotykanych w środowisku akademickim: inwestora strategicznego lub przedsiębiorcy strategicznego. Inwestor strategiczny nie działałby nielegalnie w celu zdobycia pieniędzy, ale konsekwentnie podejmowałby ryzyko swoich inwestycji w celu uzyskania wysokich zysków. Exclamation

Wpływ największego producenta pieniędzy w Ameryce ma wiele implikacji. Pokazuje nam, jak nasza gospodarka jest niesprawiedliwie skonstruowana, jak prowadzone są firmy i jakie skarby są naprawdę cenione.

Duży problem z pieniędzmi polega na tym, że nie wystarczy dla wszystkich. Wiele osób wierzy, że posiadanie pieniędzy uszczęśliwi ich, ale ich marzenia nigdy nie zostaną spełnione, ponieważ zawsze tęsknią za większym bogactwem. Pieniądze sprawiają, że ludzie robią rzeczy, których normalnie nie zrobiliby, aby szybko je zdobyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPokaż profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail Znajdź wszystkie posty Znajdź wszystkie wątki Opcje moderatora Opcje administratora